אנחנו שואפים להיות ה-אפס פסולת של הנרות

במאורות ירוקים, אנחנו שואפים להיות ה- אפס פסולת של הנרות. 

אפס פסולת היא פילוסופיה המעודדת עיצוב מחדש של מחזור חיי משאבים, כך שבכל המוצרים מתבצע שימוש חוזר. אף אשפה אינה נשלחת למזבלות או למשרפות, כאשר התהליך המומלץ זהה לאופן שבו מתבצע שימוש מחדש במשאבים בטבע (ויקיפדיה).  

לפי ההגדרה שאומצה על ידי האמנה הבינלאומית ל"אפס פסולת", אפס פסולת היא מטרה מוסרית, כלכלית, יעילה ובעלת חזון, בהנחיית אזרחים לשינוי סגנון חייהם והרגליהם אל עבר חיקוי בר-קיימא של מעגלי הטבע, כאשר כל החומרים שמושלכים מעוצבים מחדש כך שישמשו כמשאבים שימושיים עבור אחרים.


איך ואיפה זה מתבטא אצלנו?

הנרות שלנו - את כל הנרות אנחנו מכינים בצנצנות ובכלים ממוחזרים; פעם שניה, שלישית ועשירית.

אנחנו גם אוספים כלים שונים כמו ספלים, כוסות, סירי נחושת מיוחדים, ולאחר שבדקנו את עמידות החומר לבערה, מכינים גם בהם נרות - לנרות האלו אנחנו קוראים "האוסף הפרטי" שלנו - בדרך כלל אלו כוסות וינטג' של סבתא של מישהו שאני מוצאת בערימות אשפה.
ניתן להביא אלינו את הכלים \ צנצנות שכבר רכשתם וסיימו לבעור, כשהם נקיים, ואנחנו נמלא אותם מחדש עבורכם באהבה. 

השעווה שלנו - אחרי ניסויים רבים בחרנו להכין את הנרות שלנו משעוות סויה. שעוות סויה היא שעווה טבעית המיוצרת מצמח הסויה- היא אינה מזהמת את הסביבה, אינה פולטת רעלים ואינה מנוסה על בעלי חיים. בגלל טמפרטורת ההתכה הנמוכה שלה היא בוערת זמן רב יותר משעווה רגילה ניתנת לניקוי בקלות עם מטלית ומים חמים.

המארזים שלנו -שמתם לב שלא משנה מה אתם מזמינים, זה יכול להיות אוכל, מוצרי היגיינה או  קוסמטיקה מחו"ל, תמיד יחד עם המוצר שהזמנתם, תקבלו גם ערימות של פסולת מיותרת שנועדה לשמור על המוצר ארוז, שלא ישבר, או סתם לגרום לכם להרגיש שקניתם מוצר נחשק? כמעט כל מוצר היום מגיע ארוז באקסטרה ניירות עטיפה, כרטיסי ביקור, או עלונים שונים. תוסיפו לזה את הקלקרים הקטנים או ניילון הפצפצים, ובקיצור, קיבלתם קופסא ש - 90% אחוז ממנה היא פסולת שהולכת ישרות לפח ואינה מתכלה אלא רק ממשיכה לזהם. 

גם פה חשוב לנו לעשות את הדברים אחרת- כדי להיות חברת אפס פסולת אמיתית נדרשת יצירתיות מצד כולם, גם מצידנו כיצרנים ומוכרים וגם מצידכם, כלקוחות וצרכנים. נכון, אין לנו קופסאות ממותגות משלנו, יכולנו להשקיע בייצור מארזים ממותגים ולייצר עוד פסולת, קלקר ונייר אריזה מיותרים.

במקום זה, בחרנו להשתמש בקופסאות נעליים ונייר גרוס כדי לשלוח לכם את הנרות.

זה דורש מאיתנו חשיבה, תכנון, יצירתיות, וכמובן זמן איסוף ויצירת קשרים עם כל מי שששומר לנו מארזים ונייר גרוס. אבל מבחינתנו, אנחנו גם חוסכים כסף על אריזות מיותרות שבסופו של דבר ימצאו את דרכן לפח, וגם עשינו שימוש חוזר בחומרים שכבר קיימים ואנחנו נותנים להם סיבוב נוסף של שימוש. 

והכי חשוב?

אתם מקבלים את המוצר הסופי כשעזרתם לעולם שלנו להיות קצת יותר נקי, חסכתם אריזות מיותרות, ותוכלו להמשיך ולהעביר את זה הלאה. 

תגידו בעצמכם,

לא נעים יותר ככה?